Pri výrobe tejto u nás veľmi obľúbenej fľaštičky krvavočervenej tekutiny nebol našťastie zranený žiadny drak. Tmavočervenú živicu, ľudovo nazývanú dračia krv (sangre de drago), získavajú domorodí indiáni zo stromu Croton lechleri, ktorý rastie v amazonskom dažďovom pralese, najmä v Andách.

 

Tradičné a moderné použitie

V tradičnom amazonskom liečiteľstve sa používa pre svoje hojivé, antibakteriálne, antivírusové, protiplesňové, analgetické, detoxikačné a regeneračné účinky v podstate na všetko; zvonka najmä na hojenie rán, jaziev a uštipnutí hmyzom, na afty, hemoroidy, plesňové a iné kožné ochorenia, problémy so zubami a ďasnami alebo rôzne zápaly. Vnútorne sa tam používa na liečbu hnačky, žalúdočných vredov, vysokej hladiny cukru v krvi, herpetických infekcií, na posilnenie srdca a imunity, ako aj pri liečbe nádorových ochorení.

spánek

V modernom svete sa dračia krv pridáva do kozmetických výrobkov pre jej schopnosť podporovať tvorbu kolagénu, hydratovať pokožku, vypínať a liečiť nerovnomerný tón pleti alebo liečiť akné.

V súčasnosti existuje aj niekoľko liekov s touto zložkou na liečbu vírusových ochorení.

Aktívne zložky

Sila dračej krvi spočíva vo vysokom množstve antioxidantov, alkaloidov, flavonoidov, katechínov, éterických olejov a ďalších látok. Najmä najrozšírenejší alkaloid taspín vykazuje protirakovinovú aktivitu, hojí rany a pôsobí proti vírusu herpesu. Protinádorovú aktivitu vykazuje aj kyselina galová, ktorú obsahuje, a napokon lignan dimetylcedrusín, ktorého funkciou je poskytovať rastlinám ochranu a odolnosť.

Čo hovoria štúdie

Výsledky štúdií in vitro a in vivo do veľkej miery potvrdzujú väčšinu tradičných spôsobov použitia dračej krvi, ktoré sme uviedli vyššie. Testované prípravky boli dobre znášané a miazga vykazovala nízku toxicitu, takže sa očakáva, že sa uskutočnia ďalšie klinické a farmakologické štúdie, ktoré by nakoniec mohli viesť k štandardizácii tejto látky a jej širšiemu využitiu v konvenčnej medicíne.

Pri výbere dračej krvi sa zamerajte najmä na zloženie, kupujte iba 100% latex z Croton lechleri bez akýchkoľvek pridaných látok.

Pekný deň a buďte zdraví :-)

Tím Vitamino

Vernostný program

Získajte špeciálne ceny pre registrovaných zákazníkov, zbierajte body za objednávky a nakupujte tak svoje obľúbené produkty lacnejšie.

Zajtra odosielame

Urobte objednávku ešte dnes a my vám ju odošleme do druhého dňa.