Druhy kolagénu

Existuje viac ako 16 rôznych typov kolagénu, ale najrozšírenejšie v tele sú typy I, II a III.

Typ I: Tento typ tvorí väčšinu kolagénu v tele a nachádza sa v koži, kostiach, šľachách a iných spojivových tkanivách.
Typ II: Tento typ sa nachádza v chrupavke a je zodpovedný za udržiavanie elasticity a odolnosti kĺbov.
Typ III: Tento typ sa nachádza v koži, svaloch a krvných cievach a pomáha poskytovať podporu a štruktúru.
Výhody kolagénu

Zlepšené zdravie pokožky: Kolagén je nevyhnutný pre udržanie elasticity a hydratácie pokožky, a preto je jeho pokles s pribúdajúcim vekom často sprevádzaný vráskami, jemnými líniami a suchou pokožkou. Ukázalo sa, že doplnenie kolagénu zlepšuje hydratáciu pokožky, znižuje výskyt vrások a zvyšuje pevnosť pokožky.


Lepšie zdravie kĺbov: Kolagén je dôležitou zložkou chrupavky, ktorá tlmí a chráni naše kĺby. Doplnenie kolagénu môže pomôcť znížiť bolesť kĺbov a zlepšiť pohyblivosť, najmä u ľudí s osteoartrózou.


Zlepšené zdravie čriev: Kolagén sa nachádza aj v črevách, kde zohráva úlohu pri udržiavaní integrity črevnej výstelky. Ukázalo sa, že doplnenie kolagénu zlepšuje zdravie čriev tým, že znižuje zápal a podporuje hojenie výstelky čreva.


Silnejšie kosti: Kolagén je kľúčovou zložkou kostného tkaniva a pokles hladín kolagénu s pribúdajúcim vekom je jedným z faktorov, ktoré prispievajú k osteoporóze. Ukázalo sa, že suplementácia kolagénom zlepšuje hustotu kostí a znižuje riziko zlomenín.


Lepšia svalová hmota a výkon: Kolagén je tiež dôležitý pre zdravie svalov a pokles hladín kolagénu je spojený so svalovou slabosťou a stratou hmoty. Ukázalo sa, že suplementácia kolagénom zlepšuje svalovú hmotu a výkonnosť, najmä u starších dospelých.


Na záver možno povedať, že kolagén je životne dôležitý proteín, ktorý hrá rozhodujúcu úlohu pri udržiavaní sily a zdravia našej pokožky, kostí, svalov, šliach a iných spojivových tkanív. Doplnenie kolagénu môže poskytnúť množstvo výhod pre naše celkové zdravie a pohodu a môže pomôcť spomaliť príznaky starnutia.

Vernostný program

Získajte špeciálne ceny pre registrovaných zákazníkov, zbierajte body za objednávky a nakupujte tak svoje obľúbené produkty lacnejšie.

Zajtra odosielame

Urobte objednávku ešte dnes a my vám ju odošleme do druhého dňa.