Valeriána tinktúra - Serafin, 50 ml

-21% Výpredaj Vegán
5 bodov do vernostného systému

Tinktúra vyrobená z rastliny Valeriána lekárska
Viac

Výrobca: Serafin Kód produktu: 14037

5,43 € s DPH
Štandardná cena 6,91 €, Ušetríte 21% (1,48 €)

Valeriána tinktúra

  • napomáha k zmierneniu nervozity
  • pozitívne podporuje organizmus pri úzkosti a duševnom napätí
  • prispieva k navodeniu dobrého spánku
  • výborná pri pocitoch nervového vyčerpania

Tinktúra vyrobená z rastliny Valeriána lekárska (Valeriana offlcinalis). Valeriána lekárska pochádza z oblastí Európy, aktuálne sa pestuje aj v Ázii a Amerike. V období svetových vojen sa valeriána lekárska používala na tlmenie psychických stavov zranených vojakov. Valeriána tinktúra sa využíva pri nepokoji a nervozite.

Účinne napomáha pri:
Neuróze, duševnom napätí a nespavosti. Pôsobí ako mierne sedatívum, tlmí nervozitu, úzkosť, búšenie srdca, podporuje zaspávanie. Veľmi dobre pôsobí pri srdcovej neuróze, arytmiách, príznakoch zvýšenej činnosti štítnej žľazy. Najúčinnejšia forma je liehová tinktúra.

Všeobecný popis:
Valeriána lekárska je trváca priama bylina s charakteristickým pachom, dorastajúca do výšky asi 60 až 200 cm. Stonka býva priama, v  kvetenstve vetvená, ryhovaná a mimo uzliny hladkoplodná. Vyrastá z krátkeho, silného, vertikálneho, podzemného podzemku. Stonkové listy sú striedavé, dlho stopkaté, zložené najčastejšie zo 7 až 9 párov lístkov. Lístky sú kopijovité, zvyčajne 7 až 12 mm široké, na okraji husto zubaté, na báze často zbiehajú na vreteno listu. Koncový lístok býva rovnako široký ako postranné lístky. Kvetenstvo je husté, rozvetvené, zložené z drobných obojpohlavných kvetov. Kvety sú biele až ružové, 3 až 6 mm dlhé, nálevkovité, vonné. Tyčinky a čnelka vyčnievajú z korunný rúrky, ktorá je na báze mierne vydutá. Kvitne v lete, najčastejšie v júli. Plody sú kopijovité, lysé, 2 až 3,5 mm dlhé nažky.

Používaná časť:
podzemok

Spôsob použitia:
Najvhodnejší spôsob použitia je tinktúra. Podzemok sa používa aj vo forme bylinkového čaju, najlepšie v zmesi s ďalšími bylinami.

 


Informácie o produkte

Zloženie: Výťažok z valeriány lekárskej, 40% etanol.
Dávkovanie: 3 x denne 6 kvapiek na lyžičku alebo do malého množstva vody.
Objem: 50 ml
Upozornenie: Ustanovené odporúčané dávkovanie sa nesmie prekračovať. Výživový doplnok sa nesmie používať ako náhrada pestrej stravy. Ukladať mimo dosah detí. Nie je vhodné pre deti, tehotné a dojčiace ženy. Nie je vhodné pre deti, dojčiace a tehotné ženy. Tinktúra obsahuje alkohol.
Zloženie Výťažok z valeriány lekárskej, 40% etanol.
Upozornenie Ustanovené odporúčané dávkovanie sa nesmie prekračovať. Výživový doplnok sa nesmie používať ako náhrada pestrej stravy. Ukladať mimo dosah detí. Nie je vhodné pre deti, tehotné a dojčiace ženy., Nie je vhodné pre deti, dojčiace a tehotné ženy. Tinktúra obsahuje alkohol.
Dávkovanie 3 x denne 6 kvapiek na lyžičku alebo do malého množstva vody.
Objem 50 ml
Prírodné extrakty kvapky

Vernostný program

Získajte špeciálne ceny pre registrovaných zákazníkov, zbierajte body za objednávky a nakupujte tak svoje obľúbené produkty lacnejšie.

Zajtra odosielame

Urobte objednávku ešte dnes a my vám ju odošleme do druhého dňa.